Základní škola a mateřská škola Cejle,
příspěvková organizace

Aktuálně ze ZŠ a MŠ


Tělesná výchova na hřišti

Datum konání: 26. 10. 2015

Pondělní hodinu tělesné výchovy strávili třeťáci a páťáci s panem učitelem Dvořákem venku na hřišti. Příznivé počasí dovolilo provádět nejrůznější pohybové aktivity na čerstvém vzduchu.

 Předškoláci navštívili základní školu

Datum konání: 26. 10. 2015

v pondělí 26. října 2015 pozvali žáci 3. a 5. ročníku své mladší kamarády, které teprve vstup do školy čeká, na návštěvu do jejich působiště. Každý školák měl na starosti jednoho nebo dva předškoláky, kterým ukazoval, co se ve škole nachází, co škola nabízí, co je zajímavého čeká. 

 

 

Posléze předškoláci na oplátku ukázali školákům prostory školky.

Předškolákům se ve škole moc líbilo, nejvíce je zaujalo psaní na tabuli a skříňky. Všichni se do školy už moc těší.

Další fotografie z návštěvy předškoláků ve škole naleznete ve fotogalerii.Vzpomínka na dýňování

Datum konání: 22. 10. 2015

Proběhlé dýňování se odrazilo i v tvorbě dětí v mateřské škole. Obrázky dýní si vyzdobily školku.

Dýně, které rodiče s dětmi ve škole nechali na výzdobu, ráno přicházející vítaly.

Další fotky z dýňování naleznete ve fotogalerii mateřské školy.Podzimní ovoce

Datum konání: 16. 10. 2015

Výuka prvouky v 1. ročníku pokračuje získáváním informací o ovoci a zelenině typických pro podzimní období. S paní učitelkou Volfovou naši nejmenší školáci vyráběli mrkev, řepu, jablka a další plodiny.Uskutečnilo se Podzimní dýňování

Datum konání: 22. 10. 2015

Ve čtvrtek 22. 10. proběhlo Podzimní dýňování pro rodiče a jejich děti. Ve venkovní učebně se sešli rodiče žáků z mateřské i základní školy, jejich děti a pedagogové, aby společně tvořili. Do vykrajování dýní se pustili nejen maminky s dětmi, ale také tatínkové. Výtvory je již nyní možno vidět u vchodových dveří školy. Do vydlabaných dýní budou dávány svíčky, což přispěje k příjemné podzimní atmosféře ve škole.

Děkujeme paní učitelce Berkové za zorganizování této krásné akce.

 Tělesná výchova zábavně

Datum konání: 22. 10. 2015

Snažíme se přimět naše žáky k pohybu. Nejlepší cestou je zábavná forma. V hodinách tělesné výchovy pan učitel Dvořák pravidelně zařazuje aktivity, které jsou pro děti hrou, ale přimějí k pohybu každého žáka. Ve čtvrtek 22. října 2015 děti v tělocviku hrály další takovouto zábavnou aktivitu.

Můžete se podívat, jak se jim dařilo.

             

             

             

                                 Vánoční keramická dílna

Datum konání: 23. 10. 2015

V pátek 23.10. od 16:00 se v budově ZŠ a MŠ Cejle uskuteční vánoční keramická dílnička pro rodiče, školní a předškolní děti.

Přijďte si s námi tvořit z hlíny, výrobky budou k dostání na vánočních trzích.

Těšíme se na Vás.Děti ze ZŠ a MŠ v Zoologické zahradě Jihlava

Datum konání: 13. 10. 2015 - 26. 10. 2015

Úterý 13. 10. 2015 patřilo výpravě do jihlavské ZOO za zábavně vzdělávacím programem nazvaným Hmyzáčci, který se dětem velmi líbil. Děti se bezprostředně zapojovaly do činností a diskuzí, plnily úkoly a spolupracovaly. Beruška je vtáhla do světa hmyzu. Děti si zatančily, zazpívaly, vedly rozhovory, dozvěděly se mnoho nového o hmyzí říši a aktivně se všeho účastnily. Stavěly mraveniště, prolézaly jím, vyráběly domečky pro chrostíky, sosaly sosáčky jako motýlci a nakonec se vůbec nebály pohladit si a nechat si přes nožky přeběhnout 10 cm švába afrického. Po hodinovém programu následovalo putování zoologickou zahradou a shlédnutí všech zvířátek, které ji obývají.

 

Fotografie z návštěvy ZOO dětmi z mateřské školy najdete ve fotogalerii.

 

Do ZOO ve středu 21.10. 2015 zavítali i třeťáci a páťáci. Ti se zúčastnili programu Opičí se opice? V edukačním středisku PodpoVRCH se formou hry a diskuze seznámili s nejznámějšími druhy opic, stavbou jejich těla, s jejich životem ve volné přírodě, odchovem v zajetí. V komentované prohlídce děti přímo na opičích obyvatelích zahrady viděly, co se dříve dozvěděly. V prohlídce žáci hledali outloně malého, kterého naše škola sponzoruje. Mezi zvířata, která naše nejstarší žáky kromě opic zaujala nejvíce patřil fenek, panda, vydra a tuleň.

Žáci 5. ročníku již nyní chystají článek o návštěvě ZOO do školního časopisu, který vyjde v polovině listopadu.

 

Také fotografie z návštěvy ZOO žáky 3. a 5. ročníku naleznete ve fotogalerii základní školy.

 

O vzdělávací pořad v ZOO nebudou ochuzeni ani žáci 1. a 2. ročníku. Ty pořad Hmyzáčci čeká v pondělí 26. 10. 2015. Již nyní se naši nejmenší žáci moc těší.Kroužek vaření

Datum konání: 21. 10. 2015

Z důvodu nemoci se kroužek vaření 21. 10. 2015 neuskuteční. Kroužek začne svou činnost ve středu 4. 11. 2015.

 Úspěch webu naší školy

Datum konání: 19. 10. 2015 - 10. 11. 2015

Web naší školy postoupil v soutěži školních webů sCool web do finálové desítky v kategorii A (ZŠ neúplně organizované). 

Hodnoceny byly následující kategorie:

  1. Otevřenost školy vůči veřejnosti – oblast s největším množstvím kritérií obsahuje poměrně detailně formulované konkrétní požadavky na jednotlivé prvky, které považujeme za vhodné na školním webu návštěvníkům nabízet. 
  2. Uživatelská přívětivost – použitelnost, přehlednost, přístupnost a srozumitelnost – web musí odpovídat potřebám návštěvníků, orientace na webu musí být srozumitelná, bezproblémová a logická. Důležitá je struktura a provázanost logických celků, která zlepšuje orientaci v prostředí webu.
  3. Bezpečnost – zajištění bezpečnosti žáků, tak bezpečného používání technických prostředků.
  4. Grafické zpracování – grafika, design, estetický dojem.

 

Prosíme, podpořte naše stránky v hlasování o Ceně veřejnosti na následujícím odkazu: http://www.scoolweb.cz/finaliste/120.

Děkujeme!