Základní škola a mateřská škola Cejle,
příspěvková organizace

Aktuálně ze ZŠ a MŠ


Vyrábění z PET lahví ve školní družině

Datum konání: 7. 10. 2015

Ve školní družině děti pod vedením pana učitele Dvořáka vyráběly z PET lahví odpuzovač krtků, lapač vos a další ozdobné předměty. Takto se děti naučily, že plastová láhev nemusí být pouhým odpadem, ale také může mít další využití.

 Děti ze ZŠ a MŠ Cejle pečovaly o své okolí v rámci projektu 72 hodin

Datum konání: 9. 10. 2015

V pátek 9. října 2015 se naše škola účastnila projektu 72 hodin. Děti z MŠ, ZŠ, jejich pedagogové i pracovníci Obce Cejle se zapojili do úklidu obce.

 

Fotografie z úklidu školáky najdete ve fotogalerii. Fotografie ze školky naleznete v této fotogalerii.

Více o našich aktivitách v projektu 72 hodin najdete na této podstránce.Pozvánka na mimořádné rodičovské sdružení základní školy

Datum konání: 12. 10. 2015

Dovoluji si Vás pozvat na mimořádné rodičovské sdružení, které se bude konat v pondělí 12. října 2015 v 16h v I. třídě ZŠ.

 

Účast zákonných zástupců žáků základní školy je nutná.

 

 

Mgr. Ing. Marta Kozdas

ředitelka školyVšechno nejlepší k narozeninám!

Datum konání: 6. 10. 2015

Přejeme vše nejlepší k narozeninám paní učitelce Bc. Gabriele Novákové!

  Příprava článků do školního časopisu

Datum konání: 6. 10. 2015

I v těchto dnech pokračuje příprava prvního vydání školního časopisu, které se chystá na listopad. V rámci přípravy na redaktorskou činnost žáci 5. ročníku psali postřehy z exkurze ve sběrném dvoře a pozvánku na podzimní drakiádu. 

  Počítání v 1. ročníku

Datum konání: 6. 10. 2015

Také naši nejmladší žáci řeší slovní úlohy. Můžete se podívat, jak se jim dařilo.Podzimní činnosti v mateřské škole

Datum konání: 5. 10. 2015

Ani na podzim mateřská škola nezahálí. Paní učitelka a Berková a Nováková si pro děti připravily řadu zajímavých aktivit. Děti mají za sebou nebo je čeká hra s přírodním materiálem v lese, výroba domečků pro berušky a lesní skřítky, hra "Na zahradníky" - aranžování sušin do květináčků, výroba panáčků ze šišek, žaludů a kaštanů, pletení pavučinek z provázků, výroba ovocných košíků, modelování ovoce a zeleniny z hlíny, vytváření zahrádek a staveb v písku - dozdobení kamínky, klacíky a květinami, hra s barvou - otisky prstíků, listů, bramborová tiskátka, výroba podzimního věnce na dveře, ochutnávka ovoce a zeleniny, výroba panáčka z listí, výroba šnečka z hlíny a kaštanu, práce s pedigem a hlínou, společná výroba kompotu z jablek, výroba ježků, korálů z jeřebin, příprava mátové limonády. 

Děti se starají o lesní potůček a studánku, uklízejí okolí školy a hřiště. Také se mohou těšit na výchovný program Človíček a jeho planeta Země.Nový živočišný druh

Datum konání: 2. 10. 2015

V pátek 2. října 2015 děti z 1. stupně ztvárňovaly ve výtvarné výchově s paní učitelkou Volfovou nový živočišný druh. Každý žák měl možnost plně rozvinout svou fantazii a namalovat zvíře pouze podle svých představ. Nyjí již obrázky nových živočišných druhů zdobí šatnu v 1. patře.Vyrábění v mateřské škole u příležitosti Dne seniorů

Datum konání: 1. 10. 2015

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů děti v mateřské škole pod vedením paní učitelky Berkové a paní učitelky Novákové vyráběly dárečky pro babičky a dědečky. 

 

áníčka, záložky do knih a vlastní obrázkové knížky určitě seniory potěšily.

 

 

 

Více fotografií z procesu výroby dárečků naleznete ve fotogalerii.Podzimní dýňování

Datum konání: 22. 10. 2015