Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Děti ze ZŠ a MŠ v Zoologické zahradě Jihlava

Děti ze ZŠ a MŠ v Zoologické zahradě JihlavaDatum konání:
13.10.2015
Datum ukončení:
26.10.2015

Úterý 13. 10. 2015 patřilo výpravě do jihlavské ZOO za zábavně vzdělávacím programem nazvaným Hmyzáčci, který se dětem velmi líbil. Děti se bezprostředně zapojovaly do činností a diskuzí, plnily úkoly a spolupracovaly. Beruška je vtáhla do světa hmyzu. Děti si zatančily, zazpívaly, vedly rozhovory, dozvěděly se mnoho nového o hmyzí říši a aktivně se všeho účastnily. Stavěly mraveniště, prolézaly jím, vyráběly domečky pro chrostíky, sosaly sosáčky jako motýlci a nakonec se vůbec nebály pohladit si a nechat si přes nožky přeběhnout 10 cm švába afrického. Po hodinovém programu následovalo putování zoologickou zahradou a shlédnutí všech zvířátek, které ji obývají.

 

Fotografie z návštěvy ZOO dětmi z mateřské školy najdete ve fotogalerii.

 

Do ZOO ve středu 21.10. 2015 zavítali i třeťáci a páťáci. Ti se zúčastnili programu Opičí se opice? V edukačním středisku PodpoVRCH se formou hry a diskuze seznámili s nejznámějšími druhy opic, stavbou jejich těla, s jejich životem ve volné přírodě, odchovem v zajetí. V komentované prohlídce děti přímo na opičích obyvatelích zahrady viděly, co se dříve dozvěděly. V prohlídce žáci hledali outloně malého, kterého naše škola sponzoruje. Mezi zvířata, která naše nejstarší žáky kromě opic zaujala nejvíce patřil fenek, panda, vydra a tuleň.

Žáci 5. ročníku již nyní chystají článek o návštěvě ZOO do školního časopisu, který vyjde v polovině listopadu.

 

Také fotografie z návštěvy ZOO žáky 3. a 5. ročníku naleznete ve fotogalerii základní školy.

 

O vzdělávací pořad v ZOO nebudou ochuzeni ani žáci 1. a 2. ročníku. Ty pořad Hmyzáčci čeká v pondělí 26. 10. 2015. Již nyní se naši nejmenší žáci moc těší.