Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > MATEŘSKÁ ŠKOLKA V NOVÉM ROCE

MATEŘSKÁ ŠKOLKA V NOVÉM ROCEDSCF7605[1].JPGDSCF7596[1].JPGDSCF7538[1].JPG

 

PRVNÍ TÝDEN ŠKOLKY V NOVÉM ROCE na téma RODINA:

První týden školky v roce 2016 patřil tématu "Moje rodina". Týden jsme ale zahájili bouřlivým vyprávěním dětí o Vánocích, o tom, co přinesl Ježíšek a jak se celé vánoční prázdniny měly a co dělaly. Vše v rámci ranního kruhu a následně výtvarné výchovy. Poté se již vše neslo v tématu "rodiny". A to formou her, např. Kdo je kdo, hrou Na Ludvíka či Kouzelníka. Také hravou dramatizací při navozování různých situací, jako např. role rodičů, dětí nebo když se ztratím, co dělat atd... Četbou pohádek O Budulínkovi, O Neposlušných kůzlátkách či O červené Karkulce, kdy děti vyvozovaly ponaučení. Naučily se nové básničky patřící všem členům rodiny a písničky se zimní tématikou. Vše se přeneslo také do výtvarné tvorby dětí, při malbě vodovými barvami, kresbou leporela či skládání z papírů. Nezapomnělo se samozřejmě na předškoláky a jejich přípravu při práci s Kuliferdou nebo dalšími pracovními listy, kdy máme tak šikovné děti, že to zvládají a zapojují se všechny ostatní. 

 

DOVÁDĚNÍ NA i VE SNĚHU:

Konečně se děti dočkaly sněhové nadílky a mohly si tak užít každodenní bobování, klouzání na lopatách, koulování či stavbu sněhuláka.

 

HLÁSÍ SE NÁM PANÍ ZIMA:

Začátkem dalšího lednového týdne dorazila do naší MŠ Paní Zima. Děti tak pozorují změny v přírodě a její koloběh, učí se a připomínají si rozlišovat a používat různé druhy oblečení. Také rozlišují pojmy jako je zdraví a nemoc. Hudební výchova patří tématickým písním jako "Bude zima, bude mráz" či "Vrabci v zimě", spojené s hrou dětí na hudební nástroje a rytmizací. Básničky jako "Sněhuláček panáček"  či "Mrazík cení zoubky" anebo "Adámek se probudil, oblečení nemá..." děti velmi baví. Výtvarné činnosti patří také zimní tvorbě. Odpoledne, pokud nepřeje počasí, tráví děti na různých stanovištích, jako např. stanoviště "domácnost", "logické hry", "knihy", "puzzle", "omalvávání a kreslení" nebo "lego" a další, která se každý den střídají a mění.

 

 

Více ve fotogalerii MŠ