Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Mikulášská nadílka dětem v bojových zónách na Ukrajině

Mikulášská nadílka dětem v bojových zónách na UkrajiněDatum konání:
26.11.2019
Datum ukončení:
2.12.2019

Vážení rodiče a kamarádi naší školy,

stejně jako loňský rok bych Vás chtěla oslovit s prosbou o zapojení do Mikulášské nadílky dětem v bojových zónách na východní Ukrajině.

Dříve to byla nejrozvinutější oblasti Ukrajiny, kde díky ziskům z průmyslu byly kultura, vzdělávání či sport na vysoké úrovni. Po propuknutí bojů v roce 2014 z původních obyvatel zůstala třetina. Nefungují základní služby. Dle údajů UNICEF od začátku konfliktu bylo na obou stranách zničeno a poškozeno více než 750 škol, což vedlo k tomu, že 700 000 dětí se nyní vzdělává v nezabezpečeném prostředí uprostřed neustálých bojů a rizika, které představuje nevybuchlá munice. Situace je mimořádně vážná zejména pro 400 000 dětí, které žijí uvnitř 20kilometrové kontaktní linie.

Blíží se období vánočních svátků, kdy se svými rodinami prožijeme klid a pohodu. Jen 2 tisíce kilometrů od nás pro mnoho dětí v Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny však svátky budou představovat pokračování bojů, strach o život svůj a svých blízkých. V této chvíli bychom jim alespoň trochu chtěli vykouzlit úsměv na tváři. Proto jsem se rozhodla opět zapojit se do Mikulášské nadílky Diecézní charity ostravsko opavské, která má za cíl sběr hraček a jejich odvoz potřebným dětem do bojových oblastí.

Jestli chcete stejně jako my dětem v bojových zónách pomoci, můžete do školy na sběrné místo donést novou hračku. Budeme rádi i za hračky zánovní bez známek používání.

Sběr hraček ve škole bude probíhat do pondělí 2. prosince 2019. Poté budou hračky odeslány k následnému převozu na Ukrajinu. Zde hračkami budou obdarovány děti, které pracovníci charity potkají nad rámec plánovaného nákupu konkrétního dárku.

Budu moc ráda, když spolu s námi pomůžete dětem ve válečném konfliktu udělat Vánoce trochu veselejší. Děkuji!

Marta Kozdas, ředitelka školy

002757.jpg  20191126_134106.jpg