Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > MOJE MATEŘSKÁ ŠKOLA

MOJE MATEŘSKÁ ŠKOLADatum konání: 1. - 3. 9. 2021

Moje mateřská škola

„Berušky se usmívají a krovkami zamávají.

Naučí se s námi rády, jak mít dobré kamarády.

Zacvičíme, posvačíme, v postýlku se uložíme.

Než se vrátí maminka, bude to jen chvilinka.“

 

Prázdniny rychle utekly, ale skvěle jsme si je všichni užili ;o). Školka na nás už nedočkavě volá, paním učitelkám se po nás moc stýská, co naplat, začíná nám nový školní rok. Ale nejsme smutní, my se do školky také těšíme.

Tento týden jsme toho zvládli opravdu hodně. Nevěříte?

Zkusili jsme si špulkami do uší „vytečkovat“ obrázek. Nemyslete si, není to jen tak.

V úterý jsme si vytvořili žraloka. Bylo to ze začátku nebezpečné, protože jsme mu museli do pusy nalepit zuby. A jistě víte, jak jsou ty zuby ostré. Byli jsme velmi opatrní ;o). Naštěstí si každý svého žraloka nakonec ochočil a někdo ho i pojmenoval. Jsou úchvatní, můžete je vidět v šatničce. Ale pozor, nesahat!

Ve středu nám již začalo září a s ním do naší třídy Berušek přišly nové děti. Budeme se snažit, aby se jim u nás líbilo. To však není jediná novinka, také máme nové paní učitelky. No dobře, budeme se snažit být hodné Berušky :oD.

Ten den k nám do třídy dorazil na návštěvu „strašlivý“ pirát. Pamatujete si na něj? Ještě před prázdninami jsme s ním hledali pirátský poklad. Představte si, že zamkl paní učitelku v podpalubí, aby nás prý mohl přivítat. Nové děti od něj dostaly pamětní list a dobrůtky z pirátské truhly (ty naštěstí stačily úplně pro všechny děti).

Nejstarší děti pasoval na předškoláky. A víte čím? Pirátskou šavlí. Byla v nás malá dušička, co kdyby při tom někomu šavlí cvrnkl o ouško. Ovšem být takovým předškolákem je velmi náročné. Měli by pomáhat maláčkům a také s úklidem, poslouchat a plnit úkoly pro předškoláky. Není to jen tak. Navíc po nich pirát chtěl podepsat prstíkem Desatero předškoláka, kterým se teď budou muset řídit. Když paní učitelka pirátům konečně utekla, nestačila se divit, co jsme všechno zažili. U sebe však měla podepsané Desatero předškoláka. Nezdá se vám to zvláštní…?

A co všechno jsme ještě tento týden stihli? Plno her, cvičení, zpěvu. Hodně času jsme trávili venku na procházce, na hřišti a školní zahradě. Také jsme navštívili ve třídách školáky. Jsou to naši velcí kamarádi :o).

V herně jsme hledali svoji značku, kterou jsme si vymalovali. Vytvořili jsme nádherné obrázky našich ručiček. Vyzkoušeli jsme si tak metodu tupování. Znáte ji? Je to jednoduché, místo štětce použijete houbičku a barvu razítkujete na papír. Šlo nám to moooc dobře. Jsme prostě šikulky, ale to už víte :o).

Tento týden byl pro nás náročný a plný změn. Ale víte co? Už se těšíme na další ;o).

 

Pá Vaše Berušky

IMG_7535.jpg

VÍCE VE FOTOGALERII MŠ.