Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Sbírka hraček pro Ukrajinu

Sbírka hraček pro UkrajinuDatum konání:
26.11.2018
Datum ukončení:
6.12.2018

Vážení rodiče a kamarádi naší školy,

chtěla bych Vás oslovit s prosbou o zapojení do Mikulášské nadílky dětem v bojových zónách na východní Ukrajině. Dříve to byla nejrozvinutější oblasti Ukrajiny, kde díky ziskům z průmyslu byly kultura, vzdělávání či sport na vysoké úrovni. Po propuknutí bojů v roce 2014 z původních obyvatel zůstala třetina. Nefungují základní služby. Boje si vyžádaly oběti také v rodinách mých přátel, kteří zde žili a kvůli válce byli nuceni odejít a zanechat zde vše, co doposud vybudovali.

Blíží se období vánočních svátků, kdy se svými rodinami prožijeme klid a pohodu. Jen 2 tisíce kilometrů od nás pro mnoho dětí v Doněcké oblasti Ukrajiny však svátky budou představovat pokračování bojů, strach o život svůj a svých blízkých. V této chvíli bychom jim alespoň trochu chtěli vykouzlit úsměv na tváři. Proto jsem se rozhodla zapojit se do Mikulášské nadílky Diecézní charity ostravsko opavské, která má za cíl sběr hraček a jejich odvoz potřebných dětem do bojových oblastí.

Jestli chcete stejně jako my dětem v bojových zónách pomoci, můžete do školy na sběrné místo donést novou hračku. Budeme rádi i za hračky zánovní bez známek používání. Sběr hraček ve škole bude probíhat do čtvrtka 6. prosince 2018. Poté budou hračky odeslány k následnému převozu na Ukrajinu. Zde hračkami budou obdarovány děti, které pracovníci charity potkají nad rámec plánovaného nákupu konkrétního dárku.

Budu moc ráda, když spolu s námi pomůžete dětem ve válečném konfliktu udělat Vánoce trochu veselejší. Děkuji!

Mgr. Ing. Marta Kozdas, ředitelka školy

46502233_2151058011799081_8793498771766902784_n.jpg