Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Stávka učitelů 6. 11. 2019

Stávka učitelů 6. 11. 2019Datum konání:
6.11.2019

Vážení rodiče,

rozhodli jsme se ke stávce pedagogů zapojit nikoliv uzavřením školy, ale chceme vyjádřit naši podporu záměrům stávky tím, že ve středu 6. 11. 2019 bude omezen provoz následujícím způsobem:

Mateřská škola – provoz dle běžného časového harmonogramu, pedagogové nebudou provádět řízenou činnost, bude prováděn dohled nad dětmi.

Základní škola - provoz dle běžného časového harmonogramu, pedagogové nebudou provádět výuku, bude prováděn dohled nad žáky.

Nejdeme do stávky kvůli handrkování se o nějaké 2%. Stávkou chceme vyjádřit naši dlouhodobou narůstající nespokojenost a frustraci z chování vlád a části společnosti k nám, lidem pracujícím ve školství:

- chybí nám jasná a ucelená vize a koncepce našeho školství (ad hoc změny…)

- vadí nám nesplněné sliby jednotlivých vlád (předvolební sliby žádná vláda nedovedla do konce v plné míře – navýšení platů, snižování byrokratické zátěže…)

- jsme nespokojení s dlouhodobou situací ve školství a s nedobrým postavením učitelů ve společnosti

- obáváme se, že nad tarifové finanční zdroje se do školy nemusí vůbec dostat (jak jsme se o tom už několikrát přesvědčili)

- vadí nám nedostatečné podmínky pro zavedení inkluze (chybí asistenti pedagoga, ti, kteří jsou, často nemají patřičné vzdělání, nedostatečné finanční podmínky pro učitele ve třídách s integrovanými žáky, nedostatečná pomoc odborníků, problémy s hodnocením integrovaných žáků).

Děkujeme za pochopení. Omlouváme se za vzniklé potíže.

 Pedagogové ZŠ a MŠ Cejle, p. o.