Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Tisková zpráva k Dyslektické olympiádě 2016

Tisková zpráva k Dyslektické olympiádě 2016Níže uvádíme tiskovou zprávu k Dyslektické olympiádě (Mgr. Vladimíra Otisková, ZŠ Kpt. Jaroše Třebíč), které se úspěšně zúčastnili naši žáci L. Vašíček, J. Hromádka a M. Ott.

8408.jpg

Zdroj fotografie: ZŠ Kpt. Jaroše Třebíč

Ve čtvrtek 12. května 2016  se na naší škole uskutečnil  již  17. ročník  DYSLEKTICKÉ  OLYMPIÁDY.  Jedná se o soutěž matematicko-přírodovědného a sportovního zaměření. Zúčastnilo se 108 žáků 1. stupně z 21 základních škol z různých koutů našeho kraje.  Soutěžily děti, u kterých byla diagnostikována některá ze specifických poruch učení, nejčastěji dyslexie.

Jako každoročně děti soutěžily v pěti disciplínách:
 matematika
 přírodovědný kvíz
 botanická stezka
 skládání PUZZLE
 netradiční sportování

Celá soutěž určitě naplnila hlavní poslání akce: „DÁT DĚTEM S PORUCHAMI UČENÍ ZAŽÍT POCIT ÚSPĚCHU.“

I když je akce nazývána soutěží, nejde o soutěž v pravém slova smyslu, soutěžení je jen prostředkem k naplnění mnohem vyššího cíle. Hlavním úkolem je povzbudit dyslektické děti, pozvednout jim sebevědomí, dát jim možnost zažít pocit úspěchu a zodpovědnosti při reprezentaci své školy.

Letošní olympiáda měla jako i ty předešlé velmi přátelskou a radostnou atmosféru, kterou bylo možno pozorovat hlavně u zúčastněných dětí. Akce byla podpořena z Grantového systému Zdravého města Třebíč.