Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Tvoření s OGV

Tvoření s OGVPro chvíle strávené doma nabízí Oblastní galerie Vysočiny, jejíž vzdělávací pořady s dětmi navštěvujeme, zajímavé online tvoření. Každé úterý vyhlašuje galerie na svých webových stránkách ogv.cz a facebooku tvůrčí úkol, který se vztahuje k dílu z jejích sbírek. Fotky svých výtvorů  můžete zasílat vždy do soboty. Každou neděli vylosují jednoho výherce, který získá speciální dárek.

Tak neváhejte a tvořte!

PRVNÍ ÚKOL:

Jaroslav Panuška starší / Prtioko na vandru

Zjednodušený obrázek Prtioka používáme v rámci edukačních programů u nás v galerii. Naleznete jej třeba na nově vytvořených plackách a dalších předmětech, které jsme pro vás připravili jako dárky. Prtioko, které vidíte na obrázku malíře Jaroslava Panušky, jde do světa, nebo se také říkávalo na vandr. Je to postavička smyšlená a pohádková. Vymyslete a vytvořte svoje vlastní, fantaskní a smyšlené OKO (nebo více očí), které bude v pohybu. Může jít, běžet, letět, jíst, mluvit… To už záleží na vás! Jestliže vás napadne pohádkový příběh OKA, napište nám ho k výtvoru nebo na vedlejší papír. 

Své výtvory vyfoťte a pošlete na ogv@ogv.cz do soboty 25. 4.. V neděli bude vylosováno jedno dílo, jehož autor získá dárek!