Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Zimní olympiáda - projektový den

Zimní olympiáda - projektový denDatum konání:
13.2.2018

U příležitosti konání zimní olympiády jsme do výuky na základní škole zařadili projektový den zaměřený na tuto významnou sportovní událost. Navíc projektové vyučování význačnou měrou přispívá k zefektivnění vzdělávacího procesu. Žáci si osvojují nové poznatky, učí se vyhledávat, zpracovávat a předávat informace. Důležitou součástí je rozvíjení spolupráce mezi dětmi.

Žáci v týmech měli nejdříve za úkol si zjistit informace o českém sportovci, který na olympiádě nyní závodí. Poté si nachystali rozhovor s ním a jeho trenérem do "televize". Rozhovory jsme pro vás nahráli, aby bylo vidět, jak se dětí snaží.

Poté měli žáci v týmech za úkol vymyslet, co je potřeba zajistit, kdyby se olympiáda konala u nás. V rámci myšlenkových map děti napadalo mnoho důležitého - postavení nových sportovišť, zajištění dopravy, vyrobení teplého oblečení apod. Ze všech nápadů jsme každému týmu vybraly jeden, jehož návrh zrealizoval. Jeden tým vymýšlel návrh medailí, druhý zimní stadion, třetí olympijského maskota.

Na závěr celého tvoření následovalo vyhodnocení od všech účastníků a také pedagogů. 

Více z projektového dne naleznete ve fotogalerii základní školy.