Děkujeme panu Luďkovi Slavětínskému, který škole věnoval nemalé množství dezinfekčních prostředků.
Děkujeme panu Luďkovi Slavětínskému, který škole věnoval nemalé množství dezinfekčních prostředků.
Do muzea trochu jinak. I když se školáky za současné situace do jihlavského muzea nemůžeme, zúčastníme se nabízených aktivit "online" :)
Podzim není jen v přírodě a venku okolo nás, ale také za dveřmi školky v Cejli. Děti si svými výtvory vyzdobily třídu a šatnu. Celá školka má tak neopakovatelnou podzimní atmosféru:)
Vedle tvoření vánočních výrobků na vánoční trhy, ještě děti stačí procvičovat ruce a prstíky, aby se jim poté ve škole dobře psalo:)
Datum konání: 13. 11. 2020
V pátek 13.11. se z dětí v MŠ staly lékaři, zdravotní sestřičky a záchranáři. Bylo tak zakončeno celotýdenní téma "Naše tělo", kdy děti prokázaly vynikající znalosti a dovednosti, které za celý týden načerpaly. Děti byly úžasné a šikovné. Po aktivitách ve třídě následoval dopolední pobyt venku, kdy školčátkům konečně přálo počasí a vysvitlo trochu sluníčko.
Více ve fotogalerii MŠ.
Datum konání: 12.11. 2020
Týdenní téma "Naše tělo" jde pomalu do finále a děti se při práci s tímto zajímavým námětem neustále něco nového dovídají, bádají, zajímají se a také jej dokáží výtvarně zpracovat. Ve čtvrtek 12.11. byly aktivity zaměřeny na lidský obličej, ale také postupné shrnování tématu při skládání lidského těla.
Více ve fotogalerii MŠ.
Po spánku a svačince začíná každodenní odpolední program, který je vždy plný zpěvu, her a výtvarného tvoření. Během nabitého programu jsme ještě stačili oslavit kulaté jubileum pana učitele Cvanigy:)
Datum konání: 9.-12. 11. 2020
Celý týden je v MŠ velmi rušno. Děti začaly další zajímavé téma "Naše tělo", kdy MŠ zaplnily dětské encyklopedie, plné nástěnky obrázků a stolečky s kobercem plné her s tématem, ale především výtvarné tvoření. Děti vytvořily kostru těla, kterou pojmenovaly Baruška:) Také úžasně zvládly udělat kostru ruky. Úterní náplní v MŠ a inspirací byl Sv. Martin, kdy si děti malovaly nožičky, které obtiskovaly na papír. Výsledkem byla hlava koně Sv. Martina. Děti se velmi pobavily a nasmály:) Během procházky děti protáhly nožky ve společnosti kocourka Fouska od našich holčiček z MŠ:)
Více ve fotogalerii MŠ.
Datum konání: 19.11. 2020
Z důvodu přerušení dodávky elektrické energie a nemožnosti pracovat s PC, obdrží zákonní zástupci žáků distanční výuky v předstihu instrukce do emailů pro aktivity do čtvrtečních vyučovacích předmětů. Bude se jednat o práci s učebnicemi a pracovními sešity. Děkuji.
Datum konání: od 18.11. 2020
Na základě rozhodnutí MŠMT je od středy 18.11. 2020 umožněn návrat žáků 1. a 2. třídy k prezenční výuce do školy. Stále za trvání zvýšených hygienických opatřeních: roušky, rozestupy, časté větrání, používání dezinfekce. Stále bez výuky Hv a Tv.
POZOR: 19.11. 2020 je škola z důvodu přerušení elektrické energie po celé obci Cejle uzavřena.