Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Co už všechno vím a znám???

Co už všechno vím a znám???Datum konání: 31. 5. - 4. 6. 2021

Tento týden byl u nás ve školce velice zvláštní. Každý den nám ubývaly děti, jako kdyby se v naší školce usídlil zlý Bacil a čaroval se svojí zlou básničkou:
"Čaruji, čaruji, svá kouzla zlá,
ať je ta holka hned nemocná. 
Čaruji, čaruji, čáry-fuk,
ať je hned nemocný i tenhle kluk." 
Jenže na naše chytré dětičky si jen tak nějaký zlý Bacil nepřijde! Zavolaly si na pomoc hodného Vitamínka a celý týden mu pomáhaly odříkávat uzdravující kouzlo:
"Za pomoci vitamínů, 
odeženu kašel, rýmu.
Budeš zdravý jako buk, 
ať jsi holka nebo kluk."
A nejen uzdravující kouzelnou básničkou děti čarovaly, ale také zdravému zoubku přiřadily zdravé potraviny a pomohly nemocnému zoubku ukázat potraviny, hlavně "mlsky", kterých by se měl občas zříct. Vše tvořily společně a atmosféra ve třídě byla veselá.
A na ruce jsme nezapomněli....ty jsou snad nejvíce začarované, proto je často myjeme i dezinfikujeme. Dělali jsme pokus, jak rychle zmizí špína v kelímku s vodou, to jste ten fofr měli vidět..... Jak jar ničil špínu a ta se lepila ke stěně misky. Také prstíky jsme cvičili. Hledali jsme v míse s pískem vitamínky, ale pozor, jen hmatem. Očička nám zakryly brýle, přes které nebylo vůbec nic vidět.
 
Také na naši bezpečnost jsme nezapomněli. Ve třídě nám vyrostlo dopravní hřiště. Opakovali jsme si dopravní značky, až pojedeme na výlet na kole :-)) Víme, že když se blížíme k přechodu, že by přijíždějící auta měla zastavit. ANO, měla..... jenže i u nás ve třídě byly "řidiči divočáci" a chodci uskakovali zpět na chodník. Tak zase od začátku začalo povídání, jak se máme chovat :-)))
 
Paní kuchařka Evička nás mile překvapila dobrůtkou.... dostali jsme mňamkového nanuka k našemu svátku dětí :-)))) děkujeme!!!
 
A další důležitá věc v našem životě - odpadky. Zahráli jsme si na popeláře, zpívali a tancovali tu naší "popelářskou písničku". Na magnetické tabuli jsme si rozdělili obrázky, kde je svět správný - čistý, zdravý .... a kde je svět špinavý a nemocný. Všichni už víme, jak se máme chovat a jak máme přistupovat k přírodě. Že rostliny a stromy jsou plíce planety, bez vody by nebyl život na zemi, bez sluníčka by nevykvetla žádná kytička, že odpadky třídíme do určených popelnic a hlavně chráníme přírodu :-)))
 
Sluníčko už nám konečně svítí a  parádně hřeje, vyrobili jsme pro naše ptačí kamarády pítka. Sluníčko je  někdy pořádný nenasyta a vypije všechnu vodu z kalužin :-)))
 
Jaké zázraky a divy skrývá naše Země? Co je pod zemí a co je nad zemí? Třeba taková propast Macocha..... ten děsivý příběh, jak se  macecha chtěla Martínka zbavit, ještě štěstí, že tatínek měl kolem sebe přátelé a pomohli Martínka zachránit..... To je vlastně taková díra do Země. Naopak zase ze Země může vyrůst hora, ale není to jen obyčejná hora, je to hora plná vařící hmoty - lávy. Jednu takovou horu, která už dávno nebublá a nevaří, máme u nás v České republice. Je to dokonce naše nejvyšší a nejznámější hora, víte jaká? Koukněte na fotky, i na zahradě nám bublaly tři sopky a parádně se nám to vydařilo :-)))
 
Vaše Berušky
 
 
IMG-20210606-WA0054.jpg