Drobečková navigace

O nás >

Základní škola

Naše základní škola rodinného typu se nachází v obci Cejle, která je vzdálena cca 10 km od krajského města Jihlavy. Budova školy je umístěna ve středu obce Cejle, v překrásném prostředí pod rozsáhlým pásem lesů masívu Čeřínek. K budově školy patří velký pozemek školní zahrady, který slouží k výuce, k pohybovým aktivitám, ale také k relaxaci.

Hlavní činností základní školy je zabezpečení vzdělání dětí. Školní vzdělávací program "Putování školním rokem" je vypracovaný podle RVP ZV. Kapacita školy je 40 žáků.

 

Základní škola funguje jako malotřídní od 1. do 5. ročníku. Díky malému počtu žáků a kvalifikovanému učitelskému sboru nabízí kvalitní výuku podpořenou individuálním přístupem. Škola nabízí také vzdělávání žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Velkou výhodou naší školy je plynulá návaznost na mateřskou školu, která je umístěna ve stejné budově. Nejen že MŠ už pomalu připravuje děti na nadcházející metodu splývavého čtení, ale také setkávání učitelů ZŠ a dětí z MŠ na různých společných akcích napomáhá k bližšímu vzájemnému poznání ještě před nástupem do ZŠ. Ten je díky tomu značně usnadněn.

IMG_20160630_122739.jpg

Začátkem i v průběhu školního roku přijímáme nové žáky do všech ročníků základní školy.