Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > DĚTI Z MŠ MĚLY CELÝ TÝDEN PLNÉ RUCE PRÁCE

DĚTI Z MŠ MĚLY CELÝ TÝDEN PLNÉ RUCE PRÁCEDatum konání: 21. - 25. 6. 2021

"Řemesla a povolání
"Každý má své povolání,
práci, čili zaměstnání.
Jeden třeba dobře vaří,
jinému se v hudbě daří,
další dobře sportuje,
jiný moři holduje,
jeden učí malé děti,
jiný zase mete smetí,
někdo třeba lidi léčí,
další umí spoustu řečí."
 
Na světě je mnoho povolání. A my jsme si o nich tento týden povídali.
Už víme, kde pracuje kamarádova maminka nebo tatínek. A čím budeme možná my, až vyrosteme? Třeba policistou, hasičem, prodavačkou, zpěvačkou, popelářem.
Jeden den nás tento týden navštívila paní pošťačka a přinesla každému dopis s úkolem, který jsme samozřejmě splnili na jedničku ;-). Ve veliké brašně nesla móóc dopisů, a protože jsme hodné děti, pomohly jsme jí je roznést do správných domečků. Nemyslete si, nic jednoduchého to nebylo, a tak jsme se dočkali i malé odměny.
Další den přišel pan doktor i se svou sestřičkou. Sestřička nás "naočkovala" a poslechli jsme si kamarádovo srdíčko. Potom jsme si navzájem obvázali bolístku. Myslíme si, že nám to jde tak dobře, že už můžeme doktorům dělat asistenty :-). K tomu však potřebujeme bílý plášť, a tak jsme si každý jeden vyrobili. Nevěříte? Tak koukněte v šatničce. Dokonce jsme si zasoutěžili, kdo nejdříve podle kartičky nasbírá předměty do lékárničky.
Ve středu jsme s napětím očekávali, kdo do školky zavítá dnes. A světe div se! Byli to dva policisté. Prý ve školce došlo ke krádeži a my ji musíme vyřešit. Vytvořili jsme skupiny a začali řešit tento kriminální případ. Nakonec jsme ho vyřešili všichni, uhádli jsme ukradenou věc i pachatele. Takže, padouši, mějte se před dětmi z MŠ Cejle na pozoru!
Následující den dorazila kuchařka, a prý nemá pro kolegy v kuchyni zástěry. No, řekněte, co nám zbývalo? Museli jsme jí nějaké vyrobit. Jsou krásně barevné a moc se nám povedly. Abychom procvičili ručičky a hlavičky, zkusili jsme si "upéct" vlastní pizzu. To nás moc bavilo :-).
A víte, co se stalo v pátek? Do školky místo dětí přišel například hasič, doktorka, sestřička, stavař, veterinářka, prodavačka, kuchařka, policista, kytarista, zpěvačka, zahradník a také nová paní ředitelka. Tolik profesí pohromadě jste určitě ještě nikdy neviděli. Moc jsme si to užili. Učíme se nové písničky a už také s Míšou Růžičkovou balíme Kufr na prázdniny u moře.
Na závěr Vám prozradíme jedno malé tajemství .... my jsme totiž poznali, že všechny naše návštěvy byly převlečené paní učitelky, ale pššt, ne že jim to prozradíte ;-).
 
Pá a zase někdy příště :-);-)
Vaše Berušky"