Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Krásné téma MAMINKA

Krásné téma MAMINKADatum konání: 3. - 7. 5. 2021

Milé děti a rodiče,
v neděli oslavíme svátek všech maminek, proto jsme tento týden vyráběli dárečky pro maminky, ale také pro babičky. Na začátku týdne jsme si povídali o maminkách, co všechno stihnou a ještě si udělají čas pro svoje milované děti. Také jejich láskyplné oči jakou mají barvu, jaké má maminka jméno, co má nejraději, čím maminkám uděláme radost.... :-)
 
A protože maminka je ta nejvzácnější osoba na světe, tak jsme vyráběli celý týden srdíčka. Nejdříve jsme ťupkali srdíčko na papír, pak jsme srdíčko omotávali barevnými vlnami, vyrobili jsme si srdíčko z modelovací hmoty a ozdobili knoflíky a kytičkami. Přání pro maminku jsme vyzdobili opravdovými kytičkami, už víme něco i o listování kytiček a jak zůstanou krásné. Také jsme nezapomněli na odpočinek pro maminku a vyrobili tak sůl do koupele růžovou voňavou a zelenou proti stresu :-):-):-).
 
V pátek jsme si zkusili zahrát na maminku a připravit jídlo. Rozhodli jsme se pro jedinou nejlepší mňamku na světě, a to palačinky. Mazali jsme nutellou, jahodovou a třešňovou marmeládou, zdobili šlehačkou, čokoládovým topingem a nakonec ještě mandarinkami. 
Víme, že naše paní ředitelka je také maminka, tak jsme jednu palačinku udělali i pro naší milou paní ředitelku 
 
Rostlinky paprik zase trochu vyrostly, za pár dnů si je už vezmeme domů, dáme na sluníčko a budeme čekat na první kvítek a první papriku :-).
 
Také jsme zkoušeli malovat brčkem, povívejte se, jak se nám dařilo :-):-):-)
 
V pondělí se těšíme na naše kamarády a konečně zase budeme všichni spolu... hrát si, povídat, zpívat.... prostě spolu ???? ... 
 
Moc se těší učitelky MŠ
 
  
  IMG-20210507-WA0061.jpg  IMG-20210507-WA0077.jpg