Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Malí zahradníci z MŠ

Malí zahradníci z MŠDatum konání: 20. - 24. 9. 2021

Téma týdne : MALÝ ZAHRADNÍK

Naše pohybová básnička :

Míchám míchám v pohádce….Co vyrostlo v zahrádce….Nejdřív malé, potom velké…Všichni už se na to těší…Ale než si pochutnají…Spousty práce udělají…

 

Práce na zahrádce a zahradě, co všechno se dá pěstovat, a jak se o plody starat, už všechny dětičky z naší školky znají. Přečetly jsme si pohádku ,,O veliké řepě“, pracovaly s časovou posloupností, lepily puzzle řepy a prstíčky jednu řepu dokonce namalovaly. Nezapomínaly jsme, se každý den hýbat při rozcvičce. Zpívali písničku ,,Šel zahradník do zahrady“. Na vycházkách poznávaly plody podzimu… nejvíc dětem chutnaly Špendlíky co rostou u topolů za hřištěm :-)

A nakonec velký úspěch měla básnička od Františka Hrubína :-D

 Dědek řepu zasadil, u pole se posadil, čekal, čekal, mráz ho lekal, sluníčka se bál, dešti jenom lál. Bez večeře, bez oběda čeká dědeček, najednou se hlína zvedá, roste kopeček.

"Bábo, roste řepa!" "Prosím tě, co vidíš!" "Bábo, což jsi slepá?" "Dědku, ty mě šidíš!" Zavolali vnučku, vnučka pejska, pejsek kočku, kočka myš.

Chytli se a čekají, šepty, šepty šeptají - neslyšíš?

Myšce byla dlouhá chvíle, hopsala si rozpustile, trhla kočkou, kočka pejskem, pejsek vnučkou, vnučka bábou, bába dědkem - dědek prázdné ruce měl, nikoho se nedržel, udělali bác...

Kopeček se ještě chvěje, jak se pod ním krtek směje.

Více ve FOTOGALERII MŠ.

IMG-20210926-WA0008[1].jpg