Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > MŠ: "Co všechno kvete"

MŠ: "Co všechno kvete"Datum konání: 26. - 30. 4. 2021

"Na zahrádce všechno kvete,
je to krása, můj ty světe.
Natrháme kytičky,
uvijeme věnečky.
Narcisky a tulipány,
do vázy je dáme sami.
Stromům raší pupeny,
zelené jsou lupeny.
Na světě je prostě krásně,
to je nám všem dětem jasné..
 
Tento týden jsme se bavili o tom, jaké kytičky nám již vyrostly a jak začínají kvést stromy.
Při procházkách jsme pozorovali, jak je příroda krásná a barevná. Naše školní zahrada je jako koberec ozdobený sedmikráskami, na záhoncích vykoukly tulipány a květy zlatého deště září do dáli.
Jeden den jsme si také vyzkoušeli techniku kreslení frontáž a vytvořili tak krásné obrázky rostlinek.
Zvládli jsme i pokus - obarvili jsme vodu potravinářským barvivem a vložili do ní narcisku. Každý den jsme pozorovali, zda se mění. A představte si, den za dnem, jak kytička pila, se začaly její okvětní lístky trochu zabarvovat do červena.
Protože už jsme chtěli malovat barvami, namalovali jsme si rozkvetlé stromy. Do větví jsme prstíkem naťukali lístečky a místo květů nalepili popcorn. Jenže, jak jistě víte, květy jsou většinou růžovoučké, tak jsme je ještě trochu přibarvili. Ach jo, bylo nám popcornu líto. Radši bychom ho snědli :o).
Nemyslete si, tento týden jsme pouze netvořili. Také jsme stihli rozpohybovat těla, procvičit rovnováhu, ale i naše hlavičky.
Vytvořili jsme dvě družstva a vyrazili do pralesa najít a sestavit vzácnou květinu. Ale pozor! Úkol to nebyl jednoduchý, čekalo nás plno překážek, jako chůze po kmeni stromu, skákání po kamenech přes řeku plnou krokodýlů. A nakonec, když jsme postupně přinesli z pralesa jednotlivé kousky kytičky, museli jsme ji rychle složit.
Dalším úkolem bylo přiřadit k okvětnímu lístku kytky správný počet a barvu víček. Pořádně jsme přitom procvičili hlavičky ;o).
A představte si, že nás ve čtvrtek navštívili Křemílek s Vochomůrkou a zahráli nám s paní učitelkou pohádku Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko. Víte, co jim z toho semínka místo fialky vyrostlo? Velikánská divizna.
A celý týden, krůček po krůčku, se nám blížil pátek a Čarodějnický rej... "
 
 
IMG-20210502-WA0016.jpg