Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > MŠ: "Je nám krásně na světě"

MŠ: "Je nám krásně na světě"Datum konání: 12. 4. - 16. 4. 2021

"Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě!
Jen se, děti, rozhlédněte, co tu kolem kvítí kvete!
Kolik je tu zvířátek, kolik ptáčků, ptáčátek!
Kolik je tu dobrých lidí, co si radost nezávidí!
Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě! (Jan Čarek – Ráj domova)

„Ahoj kamarádi a rodiče,

tento týden se několik z nás mohlo vrátit do školky. První den jsme se jen rozkoukávali. Víte, měsíc je dlouhá doba a my už skoro zapomněli, jak školka vypadá. Představte si, že v herně na zdi nám přibyly tři krásné nové hračky :o). Hned jsme je museli vyzkoušet.

Bavili jsme se o tom, co máme na světě rádi. A tak víme, že každý z nás má nejraději svoji rodinu, kamarády, dokonce i paní učitelky, ale také přírodu, zvířátka, motýlky, duhu. Svět toho nabízí opravdu mnoho krásného.

Celý týden jsme hráli hry, které máme rádi, dokonce i nějaké nové, třeba na Vosy a včelky. Soutěžili jsme v družstvech v hledání mláďátek, ve skládání čtyřlístků a přiřazování správných počtů okvětních lístků do kytičky. A protože jedno družstvo zvítězilo: "Sláva vítězům a čest poraženým!" Na kamarády se kvůli tomu nikdy nezlobíme, protože, jak říkají paní učitelky, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se ;o).

Také jsme vytvořili plno krásných obrázků a výrobků. V šatně na nás z nástěnky koukají žluté slunečnice a na poličce nám vyrostl včelí úl i s včelkami. Včelky jsou totiž pro náš svět velmi důležité, bez nich by nebyl takový, jaký je. Vyrobili jsme si barevné motýlky, které jsme si odnesli domů.

Každý den zpíváme a učíme se nové písničky, ale také zopakujeme ty, které už známe. A víte, která je naše nejoblíbenější? Muzikantská rodina. Pamatujete si na ni z našeho online setkávání? Paní učitelky nám rozdají nástroje, někdo hraje tatínka, maminku, jiný zase Moniku nebo Vénu. Moc nás to baví :o).

Celý týden nám rychle utekl. Stihli jsme toho však hodně, dokonce jsme postavili, asi už poslední, sněhuláky.

KAMARÁDI, moc nám i paním učitelkám chybíte, máme vás rádi a už se na vás těšíme :o).

Pá Vaše Berušky"

Více ve FOTOGALERII MŠ.

IMG-20210418-WA0040.jpg