Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > MŠ: Moje bydliště

MŠ: Moje bydlištěDatum konání: 31. 1. - 4. 2. 2022
 
Moje bydliště
 
Každý je doma, tam kde bydlí,
kde má své místo u stolu,
kde má svou postel a svou židli.
Doma jsou všichni pospolu. (Jiří Žáček)
 
Tento týden jsme si povídali o tom, kde bydlíme. Dozvěděli jsme se něco o naší obci, viděli plno obrázků Cejle, ale také fotky z různých společenských a sportovních akcí. A představte si, že na některých jsme poznali i děti z naší třídy :-).
Každý nám také pověděl o svém bydlišti a poté jsme si z různých geometrických tvarů vytvořili krásné domečky. Tvary jsme určovali tento týden vícekrát, docela nám jdou, jen někteří si ještě pletou čtverec s obdélníkem, ale nebojte se, oni se to nakonec naučí ;-).
V úterý opět odjeli naši plaváčci na plavání a náramně si ho užili. Neminul nás ani hračkový den. To byste nevěřili, kolik krásných hraček se k nám do třídy přišlo podívat.
Zahráli jsme si na zedníky a postavili domeček z kostek a velikou věž. Stihli jsme jedny narozeniny a oslavenci ještě jednou přejeme všechno nejlepší :-P.
Pokud si pamatujete na naši krásnou vánoční besídku, tak jistě víte, že jsme velmi nadané děti a hraní nás baví. Neboť jsme se bavili o bydlišti, nesmíme zapomenout ani na bydliště zvířátek a k tomu se náramně hodí pohádky. Určitě všichni znáte Boudo, budko a Tři prasátka. Každý den jsme věnovali jedné z nich. Ze začátku nám ji paní učitelka zahrála s loutkami a potom se herci stali z nás. Ani nevíte, jak nám to krásně šlo a hlavně nás hraní moc bavilo a užili jsme si ho :-).
V pátek jsme procvičili prstíky, to když jsme prasátkům tvořili domečky ze slámy, dřeva a cihel. Moc se povedly, mrkněte v šatně ;-).
Cvičíme, zpíváme, kreslíme, hrajeme si, ve školce je nám prostě hezky :-).
Pá Vaše Berušky
 
Více ve FOTOGALERII MŠ
IMG_0009(1).JPG