Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > MŠ + ZŠ: 13. 10. 2023 HUDEBNÍ POŘAD - ŠKOLA RYTMU

MŠ + ZŠ: 13. 10. 2023 HUDEBNÍ POŘAD - ŠKOLA RYTMUDatum konání: 13. 10. 2023

Cena za program: 120Kč

V průběhu celého výchovného koncertu budou děti a žáci aktivně zapojeni do jeho dění. Hravá a zábavná forma pomáhá udržet pozornost po celou dobu. V jednotlivých částech vystoupení budou zábavnou formou seznámemi s historií bicích nástrojů a jejich využitím zejména v moderní hudbě. To vše bude doplněno poutavým výkladem a ukázkami napříč žánry připravenými speciálně pro tyto hodiny. Děti a žáci se během koncertu seznámí se základy teorie a tvorby rytmů na bicí nástroje.
Díky hře na hudební nástroje se aktivuje pravá hemisféra mozku, dochází k jeho stimulaci, rozvoji paměti a zlepšení koordinace. Hra na hudební nástroj má výrazný vliv na tvořivost, sebevyjádření, emoční vývoj a napomáhá v boji s trémou. Z toho důvodu je aktivní zapojení dětí do koncertu velmi přínosné.
Cílem je neformálním a zábavným způsobem uvést děti do kouzelného světa rytmu a bicích nástrojů. To vše děti a žáky čeká pod taktovkou MgA. Pavla Břízy, předního českého bubeníka, který působí nejen jako pedagog, ale zejména jako bubeník řady českých kapel a vyhledávaný studiový hráč.

Screenshot_20231009-092724.png