Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > ŠKOLČÁTKA OBJEVOVALA KRÁSY NAŠÍ ZEMĚ

ŠKOLČÁTKA OBJEVOVALA KRÁSY NAŠÍ ZEMĚDatum konání: 17. -21. 5. 2021

"Milé rodiče,
tento týden jsme poznávali Českou republiku a její zajímavosti. Začali jsme mapou, jak vůbec ČR vypadá..... hory, národní parky, řeky, přehrady. Víme, kde je na mapě Praha, Krkonoše s Krakonošem a nejvyšší hora Sněžka, české Safari ve Dvoře Králové, Boubínský prales a místo, kde bydlíme my :-).
 
V Praze nás učarovaly nejstarší hodiny, které vytvořil mistr Hanuš. Víte, jak se jmenovaly? Kreslili jsme si je se zlatým kohoutem, smrtkou a dvěma ciferníky. Také jsme si povídali o mořském světě, který můžeme vidět v Praze a udělali malé okénko do světa moře :-)
 
Samozřejmě hrady a zámky nezůstaly zapomenuty, vyrostly nám krásné stříšky a až pojedeme do Telče, určitě si vzpomeneme na pohádku Z pekla štěstí.
 
Prstíky jsme procvičovali na pracovních listech hledáním cesty k princezně do věže, králi a královně jsme dokreslili do korun drahokamy a nakonec navrhli brnění pro rytíře a princezně nové šaty.
 
Na prázdniny se už moc těšíme, jak na vlastní oči uvidíme, vše o čem jsme tento týden mluvili. Tatínku a maminko, vezmete nás do Prahy? :-):-):-)
 
Přes deštivé počasí jsme byli často venku. Pláštěnky a holínky jsou už naši kámoši :-). Cestou sbíráme kamínky a ve třídě je malujeme. Třeba se nějaký kamínek zatoulá i k vám.... :-)
 
Vaše berušky "
 
 
IMG-20210523-WA0000.jpg