Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > ŠKOLKA SE NÁM PROMĚNILA V MĚSTO

ŠKOLKA SE NÁM PROMĚNILA V MĚSTODatum konání: 19. - 23. 4. 2021

"Milé děti a rodiče,

tento týden jsme si povídali o našem nejbližším městě - Jihlavě. Vytvořili jsme si vlastní město ve třídě, nezapomněli jsme na nemocnici, hasiče, Policii, ZOO ... prostě všechno, co ve městě má být. Také jsme srovnávali život na vesnici s životem ve městě. A třeba takové kino, není nic lepšího než v létě prožít na hřišti letní kino s kofolou a párkem v rohlíku v ruce. Na vesnici jsme blízko lesa, u mnohých domů jsou bazény, což ve městě lidé musí chodit za osvěžením do veřejných bazénů. Také máme vetší prostor pro domácí zvířecí mazlíčky :-). Děti by neměnily bydlení v Cejli za žádné jiné :-):-):-).
V průběhu týdne jsme závodili. Ve třídě jsme se obratně pohybovali mezi obručemi, skákali a vyhýbali se překážkám. Na zahradě jsme pak pokračovali v soutěžích na čas. Nejprve slalomový běh, skákali přes tyče a stříleli na branku míčkem :-).
Ke konci týdne nás zasáhla nečekaná sněhová nadílka s obrovskými vločkami. Čas jsme využili v herně, kde nám vyrostlo několik měst, z toho vyhrála Paříž. Děti představovaly svoje města, radnice, školy, pošty, obchodní domy...... Nakonec jsme města spojili silnicemi a vytvořili si svůj vlastní okres. 
Poslední den děti hrály pohádku  "Boudo, budko", a hádejte, kdo byl režisér?.... No přece naše Aňulka...:-):-):-)
Hřiště pod Obecním úřadem je naše nejoblíbenější :-)
 
Učitelky MŠ"
 
 
  IMG-20210425-WA0041.jpg  IMG-20210425-WA0017.jpg