Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > "TĚŠÍME SE NA LÉTO" a z léta

"TĚŠÍME SE NA LÉTO" a z létaDatum konání: 7. - 11. 6. 2021
 
Těšíme se na léto
 
"Na léto se těšíme, 
co nás čeká nevíme.
Zahřeje nás sluníčko, 
zaprší i maličko.
Skočíme do vody,
dáme si závody.
Lodička kolébá se u kraje,
kdo u ní bude první vyhraje.
A když pojedeme k moři,
do barevné taštičky,
nasbíráme mušličky.
Dovezeme je do školky,
pro kluky a pro holky."
 
Konečně se sluníčko umoudřilo a pohladilo nás svými paprsky. Ani nevíte, jak už se těšíme na léto a prázdniny.
Budeme se cachtat ve vodě, hrát si, pojedeme na dovolenou, možná i k moři, ale hlavně vás, maminko a tatínku, 
nějaký čas budeme mít jenom pro sebe ;-).
Tento týden jsme si také užili dva výlety. Jeli jsme autobusem, to byla paráda :-). První výlet byl do Jihlavy, 
kde jsme navštívili Oblastní galerii Vysočiny. Měli tam úžasný malovaný strop a mnoho krásných obrazů. Třeba ten s Marií, která vypadá, tedy podle Davídka, jako Ninja :-). Také jsme si v galerii namalovali pár obrázků, jeden velký můžete vidět v naší šatničce. Kdybyste nepoznali, co má představovat, je to pohled zdola přes větve stromů na nebe plné hvězd. A aby jim to nebylo v galerii líto, ostatní obrázky jsme jim tam nechali jako součást výstavy. A protože jsme byli takové šikulky, zasloužili jsme si i odměnu. Výbornou zmrzlinu, mňam :-):-).
Druhý výlet byl do Rohozné na farmu Rohozenská husa. Měli jsme radost, protože školáci jeli s námi. Na farmě jsme se dozvěděli plno zajímavých věcí. Už víme, kde se vajíčka zahřívají, aby se z nich potom mohla vylíhnout housátka. Poslechli jsme si vajíčko, ze kterého už se začalo housátko klubat. Koukli jsme na husičky, které na farmě chovají a také jsme se pomazlili s malinkými housátky. To byla legrace! Na farmě se nám moc líbilo ;-).
Za celý týden jsme toho ale stihli ještě mnohem více. Vytvořili jsme si krásná sluníčka s duhou. A když už jsme měli jednu duhu se sluníčkem, zkusili jsme si vyrobit vlastní duhu za pomocí barevných bonbonků. Úžasně se nám to povedlo.
Jeden den jsme si povídali o moři a ukázali si některé jeho obyvatele. Uhádnete, kdo to může být? No přeci různé mušle, hvězdice, mořský ježek, a dokonce jsme viděli i mořského koníka. 
Moře je krásné, a tak jsme si zahráli, že jsme na pláži. Dováděli jsme, plavali, házeli si s míčem. Abychom se o to trochu podělili i s vámi, vyrobili jsme každý vlastní písečnou pláž se slunečníkem. Jsou opravdu moc povedené, koukněte na ně v šatničce. 
Protože bylo opravdu krásné počasí, hodně času jsme také trávili venku. Na zahradě jsme protáhli tělíčka a užili jsme si i na dětském hřišti.
Byl to týden plný zážitků a abyste věděli, my už se opravdu, ale opravdu moc těšíme na léto :-).
Pá Vaše Berušky
 
 
IMG-20210613-WA0032.jpg