Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > Ve školce jsme si užili týden dětské radosti

Ve školce jsme si užili týden dětské radostiDatum konání: 10. - 14. 5. 2021

Týden dětské radosti
 
Ve školce spolu trávíme čas rádi,
všichni jsme tady kamarádi.
Zpíváme, cvičíme, hrajeme si,
úsměv a radost domů neseme si :o).
 
Tento týden jsme si moc užili, každý den na nás čekal nový zážitek ;o).
Pondělí - Den kamarádství
"Kamarád, kamarád, to je ten, co mě má rád."
V pondělí jsme přivítali kamarády, kteří s námi nějakou dobu nemohli do školky chodit. Už jsme se na ně móóc těšili :o). Povídali jsme si o tom, kdo nám nejvíce chyběl. A představte si, že nám všem bylo smutno po všech dětech stejně. Samozřejmě i paní učitelky nám chyběli ;o).
Také jsme si vytvořili krásné papírové panáčky a nalepili jim hlavičky našich kamarádů. Koukají teď na nás každý den z nástěnky v šatně. 
Úterý - Popletený den
"Popletli jsme pohádku, začneme od začátku."
V úterý jsme to všichni popletli a oblékli jsme si trička a kalhoty naruby, obráceně nebo jsme si zapomněli doma sundat pyžámko. A to nejenom my, ale dokonce i paní učitelky. No, rozumíte tomu? Paní učitelky nám zahrály loutkovou pohádku O Červené Karkulce, jenže ji úplně zamotaly a popletly. Už jste někdy viděli, že by se s Karkulkou kamarádil vlk a ježibaba se svým mazlíčkem drakem? A že Karkulku unesl myslivec? My tedy ne.
Představte si, že si paní učitelky nějak nemohly vzpomenout, jak je ta pohádka správně. A tak nám ji předškoláci museli zahrát. Jsou to šikulky, my ostatní samozřejmě taky :o). Venku bylo krásné počasí, tak jsme šli na zahradu procvičit tělíčka i hlavičky. A jak jinak než opět s tou popletenou Karkulkou.
Středa - Dobrůtkový den
"Zmrzlina a kokina to je velká mňamina, 
Ovoce a zelenina ta je ale taky príma."
Středa patřila dobrotám. Čekala nás ochutnávka se zavázanýma očima. Nikdo se nebál a všichni jsme poznali, co baštíme. Byly tam samé dobré věci: ovoce, zelenina, nějaké sladkosti, ale také třeba houstička a sýr. Vytvořili jsme si krásné barevné nanuky na dřívku. Byly tak úžasné, že jsme na ně úplně dostali chuť. Ještě jsme také zvládli pracovní listy s lízátky a zmrzlinkami. Byl to opravdu dobrůtkový den :o).
Čtvrtek - Pohádkový den
"Od pohádky klíček mám, nechci sedět v koutě sám.
Vložím klíček do zámku, odemknu jím pohádku.
Bude to jen chvilinka, hned jak klíček zacinká."
V tento den jsme všichni přišli do školky v kostýmu pohádkové postavy. Každá pohádková postava se nám představila a řekla něco málo o sobě. 
Po svačince nás navštívila víla Jarněnka a potřebovala naši pomoc. Ztratily se jí v pohádkách z košíčku tři kytičky a ona se bez nich nemůže vrátit domů. Jsme hodné děti a tak jsme se rozhodly, že splníme úkoly a pomůžeme jí kytičky získat zpět. A tak nás čekalo pohádkové putování. V pohádce O šípkové Růžence jsme museli princi, který zabloudil, nakreslit mapu k zámku, kde Růženka spí. Sněhurce jsme pomohli s otráveným jablkem a se zlou královnou jsme si zahráli hru Zrcadlo. Aby jsme došli až k perníkové chaloupce, museli jsme posbírat drobečky, kterými Mařenka značila cestu. Ještě jsme si zahráli hru na Ježibabu. Nakonec jsme všechny úkoly splnili a všechny kytičky se vrátily k Jarněnce. A abychom nezapomněli, kromě víly nás ještě navštívil pan loupežník, Rumcajs se jmenuje. A prý že tady hledá Cipíska. No, chápete? Vždyť on to úplně popletl, Cipísek přeci nechodí do naší školky v Cejli, ale do té v Jičíně. Abychom si po tom náročném putování odpočinuli, zahráli jsme si hru Bingo s pohádkovými postavami. Moc nás to bavilo, takže si ji určitě ještě někdy zahrajeme :o).
Pátek - Pirátský den
"Na palubu, piráti! Poklad se k nám navrátí!"
Na tento den jsme se těšili ze všeho nejvíc. Cesta k pokladu však nebyla vůbec jednoduchá. Když jsme pořádně vypucovali palubu, vylezli jsme na stěžeň a koukli do dalekohledu, konečně jsme zahlédli pevninu. Kapitán vyndal mapu k pokladu. Cesta byla plná nástrah. Naším prvním úkolem bylo spustit kotvu. Všichni jsme to, jako správní mořští vlkové, zvládli. Protože správný pirát musí mít dobrou mušku, aby se při té strastiplné cestě mohl bránit, čekal nás další úkol. Házení na pirátské korbely. Kotva byla spuštěna, míření nám také šlo, tak jsme mohli vyrazit na cestu. První nástrahou byl přechod po mostě Žraločí zátokou. Moře se žraloky jen hemžilo, proto jsme přecházeli velmi opatrně. Poté jsme museli po kamenech přejít řeku plnou krokodýlů. Došli jsme do místa, které bylo na mapě označené lebkou. Tam na nás čekala truhla se šperky. Ovšem v truhle kromě šperků a zlaťáku byla také různá havěť, jako pavouci, hadi. Brrr. Co nám zbývalo, přeci tam šperky nenecháme. Každý z nás strčil malou dírou do truhly ruku a hledal šperk. Už jsme se blížili k pokladu, ale museli jsme po cestě ještě nasbírat dobroty pro kapitánovu opičku. Naštěstí nám na to půjčil svůj hák.
Konečně jsme dorazili do cíle, teď už jsme jen prohledávali okolí a hledali truhlu s pokladem. A představte si, že jsme našli dvě. V jedné byly čokoládové zlaťáky a ve druhé dárečky pro piráty. Zkrátka super den .... nebo vlastně celý týden :oD
 
Tak zase někdy příště....
Pá Vaše Berušky

Více ve FOTOGALERII MŠ.

stáhnout.jpg