Drobečková navigace

O nás > Aktuálně > ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ, oblíbené téma našich dětí z MŠ

ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ, oblíbené téma našich dětí z MŠDatum konání: 17. - 21. 1. 2022

Kdo tu skákal hop a hop,

sníh nám poví podle stop.

Chodila tu zrána,

chodila tu vrána.

Pak tu čtverák zajíček

otisk čtvero paciček.

Ani bažant nescházel,

taky se tu procházel.

 

Tento týden patřil zvířátkům. Povídali jsme si, která z nich prospí celou zimu a z pelíšků vylezou až na jaře. Potom jsou tu také zvířátka, která můžeme v zimě zahlédnout, třeba když se vydají hledat si potravu. Znáte je? My ano a také jsme jim jeden den přinesli do krmelce samé dobrůtky. Určitě budou mít velkou radost.

Venku koukáme kolem sebe a snažíme se rozpoznat stopy, která zvířátka otiskla do sněhu. Nejvíce stop je od zajíčků a srnek. Učili jsme se však poznávat stopy i jiných zvířátek.

Známe ptáčky, kteří odlétají do teplých krajin, aby jim u nás nebyla zima, ale také ty co zůstanou. Těm potom sypeme do krmítek zobání. Každý z nás má určitě krmítko pro ptáčky na zahrádce, viďte. Jen prosím dávejte lojové kouličky ptáčkům bez síťky, třeba jako my, když jsme jim je zaklínili mezi větve stromů. Víte, takhle je to pro ptáčky bezpečnější, jinak by se jim do síťky mohly zamotat nožičky a my bychom potom byli moc smutní. Zvířátkům musíme pomáhat a hezky se o ně starat.

A co můžete vidět na nástěnce v šatničce? Vytvořili jsme pro medvědí rodinku pelíšek v lese, aby se jim v zimě krásně spalo. A z větviček na nás koukají malí vrabčáci. Moc se nám to všechno povedlo.

V pátek k nám přijeli Rarášci s krásným představením, při kterém jsme si protáhli tělíčka, ale i hlasivky.

Tvořili jsme, procvičili tělíčka, ale i ručičky, soutěžili, zpívali a hráli si. Týden utekl jako voda. A když je řeč o vodě, ani tento týden jsme nezapomněli na plavání, které jsme si opět užili.

Těšíme se zase příště…

Pá Vaše Berušky

UHXK4964.jpg

Více ve FOTOGALERII MŠ.