Drobečková navigace

O nás > Aktivity > Projekty > Olympijský víceboj

Olympijský víceboj

Olympijský víceboj je nový projekt Českého olympijského výboru na podporu sportu a zdravého životního stylu. Je zaměřen především na rozpohybování dětí 1. a 2. stupně základních škol po celé republice. Žáci jsou motivováni k účasti v různých pohybových atletických disciplínách v průběhu hodin tělesné výchovy i mimo ně:

  1. skok z místa
  2. sprint 60m
  3. běh na 500m
  4. hluboký předklon
  5. T - běh
  6. hod basketbalovým míčem
  7. postoj čápa
  8. zkrácené sedy - lehy

  

Mezi sportovci má tento projekt velký ohlas, vedle původních ambasadorů – stříbrných olympijských medailistů Vavřince Hradilka a Veroniky Vítkové – se zapojila i řada dalších olympioniků, například veslařka Mirka Knapková, moderní pětibojař David Svoboda, plážové volejbalistky Markéta Sluková Kristýna Kolocová, sjezdař Ondřej Bank nebo krasobruslař Tomáš Verner. Projekt podpoří i trojnásobná olympijská vítězka, rychlobruslařka Martina Sáblíková. I nadále se bude angažovat Český klub olympioniků.

Každý školák, který se plně zapojí, získá v pololetí individuální sportovní analýzu svých silných a slabých stránek s tipy na cvičení, která mu slabiny pomohou odstranit. Přehled získají i učitelé. Na konci školního roku se pak díky metodice SportAnalytik, která vychází z kanadského programu spuštěného před olympijskými hrami ve Vancouveru 2010, určí pohybový typ dítěte a zároveň školákům nabídne škálu vhodných sportů a oddílů v okolí bydliště.

Více o tomto projektu najdete zde: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/